Güncellendi
İşlem Başarılı !

Bizi tercih Ettiğiniz için Teşekkürler

AjansCode Video içerikleri pazarlama stratejinize nasıl entegre edebilirsiniz?

Video içerikleri pazarlama stratejinize nasıl entegre edebilirsiniz?

Paylaş

Video içerikleri pazarlama stratejinize nasıl entegre edebilirsiniz?
Video içerikleri pazarlama stratejinize nasıl entegre edebilirsiniz?

Her geçen gün daha önemli hala gelen video içerikler, firmaların dijital pazarlama stratejilerinde de kendine sağlam bir yer buluyor. 2018 yılında da dijital pazarlama trendleri arasında yer alacak olan video içerikleri, kendi pazarlama stratejinize entegre etmek, kullanıcılarla olan etkileşimlerinizi ve geri dönüşümlerinizi artırmanıza yardımcı olur.

Neden videolar önemli?

Videolar kullanıcılar için daha ilgi çekici içerikler olmaya başladı. Blog yazıları ya da resimler yerine videoları daha çok tercih ediyorlar. Herhangi bir metni okumaktansa o konuyla ilgili bir video izlemeyi tercih ediyor olmaları da doğal olarak video içeriklerin önemini artırıyor.

Geri dönüşüm ve etkileşim oranlarına bakıldığında da kullanıcıların video içeriklere daha fazla ilgi göstermelerinden dolayı, bu oranlar diğer içerik türlerine kıyasla daha yüksek oluyor. Bu sebeplerle de pazarlama çalışmalarında videolara yer vermek bir hayli önemli oluyor.

Videoları pazarlama çalışmalarınıza nasıl ekleyebilirsiniz?

Video içerikleri pazarlama çalışmalarınıza dahil edebileceğiniz birçok farklı alan bulunuyor. Öncelikle takipçi ve hedef kitlenizin ilgi alanlarını ve ne tür videolara daha fazla ilgi duyduklarını belirlemeniz gerekiyor. Böylelikle video içeriklerinizi seçerken, hangi konulara daha fazla ağırlık vermeniz gerektiğini belirleyebilirsiniz.

Aşağıda video içerikler oluşturabileceğiniz bazı konuları ele alacağız. Bu konular haricinde de markanızla ilgili olabileceğiniz ve ilgi çekici içerikler oluşturabileceğinizi düşündüğünüz video başlıklarını da kendiniz oluşturabilirsiniz.

Soru cevap videoları: Video içerikler söz konusu olduğunda soru cevap videoları oldukça popüler bir içerik türü. Bunun nedeni ise tüketicilerin, markalara sormak istedikleri ya da sordukları birçok soru bulunur. Hem ürünler hem de hizmetlerle ilgili yanıtlanması gereken birçok soru bulunur. Site üzerinizdeki SSS bölümü ile ilgili soruların yanı sıra canlı yayın etkinlikleriyle, doğrudan kullanıcılardan sorular alarak, bu video içerikleri oluşturabilirsiniz. Soru cevap videolarınızı seriler halinde yayınlayabilir ve bu içerikleri e-ticaret siteniz üzerinde de kullanarak, destek bölümü için değerlendirebilirsiniz.

Ürün tanıtım videoları: Videolar için ideal olan içerik türlerinden biri de ürün tanıtım videolarıdır. Sadece ve fotoğraflarla ürünlerinizi tanıtmak yerine videolarla bu ürünleri sergilemek, ürünlere olan ilginin daha fazla artmasını sağlayacağı gibi ürünleriniz hakkında da daha detaylı bilgiler sunabilirsiniz.

Ürünlerin kullanım alanlarını gösteren videolar: Ürün tanıtım videolarının yanı sıra bu ürünleri doğrudan kullanım alanları içerisinde gösteren videolar hazırlamak da video içeriklerinize olan ilgiyi artıracaktır. Bir ürünün nasıl ve nerede kullanılacağını tüketicilere gösterebilir ve bu videolarınızı aynı zamanda ürün sayfalarınızda detaylı açıklama olarak sunabilirsiniz.

İpucu videoları: Video içeriklerle ilgili bir diğer yöntem ise ipucu videoları olacaktır. Verdiğiniz hizmetler, web sitenizin kullanımı ve en önemlisi sattığınız ürünlerle ilgili kullanım ipuçlarının yer aldığı seri videolar oluşturabilirsiniz. Bu videolarla ürünlerin daha iyi nasıl kullanılabileceğini anlatabilir ve kullanıcı deneyimini artırmak için kullanıcılara farklı bilgiler sunarak, etkileşimlerinizi artırabilirsiniz.

Eğitici videolar: Blog üzerinde yaptığınız eğitici ve bilgilendirici içerikleri de tipografik videolara dönüştürebilirsiniz. Böylelikle sosyal mecralar üzerinde kullanıcılarla etkileşime girerek, onlara bilgi verici içerikler sunmuş olursunuz. Tipografik içeriklerin yanı sıra sesli anlatımlarla videolarınıza hem hareket katmış olur hem de takipçilerinizin bu videoları daha rahat anlamalarını sağlayabilirsiniz.

Fırsat ve kampanyalarla ilgili videolar: E-ticaret siteniz üzerinde yaptığınız fırsat ve kampanyalarla ilgili de videolar hazırlayabilirsiniz. Bu videolarda kampanya bilgilerini ve süreçlerini belirtebilirsiniz. Aynı zamanda bu videoları reklam kampanyaları için de kullanabilirsiniz.